Naujienlaiškis 2012 m. rugpjūtis

Sveiki, mielieji,

vieni daugiau skaito vasarą, nes gali tam skirti daugiau laiko. Kiti – šaltuoju metų laiku, kai nebėra kitų pramogų. O jūs? Ar jau pradėjote kaupti norimas perskaityti knygas? Žinote, ką skaitysite šiandien? O rytoj?

Pasižvalgykite po mūsų naujienas ir išpardavimus.

 

Geidžiamiausios naujienos:

George R.R. Martin – Sostų žaidimas

Rašytojas George‘as R. R. Martinas sukūrė nepaprastą fantasy knygų seriją: jo vaizduotėje gimė iki mažiausių smulkmenų apgalvotas pasaulis. Su sava istorija, mitologija, religija, netgi gamtos dėsniais. Iš pirmo žvilgsnio Septynių karalysčių gyvenimas skaitytojams primins viduramžių feodalinę santvarką: pilyse šeimininkauja lordai, riteriai kaunasi turnyruose, kilmingos damos ištekinamos dar nesulaukusios pilnametystės.Magijos nuojauta sklando ore, tačiau įsitraukus į septynių didžiųjų  šeimų intrigų verpetą galima ir pamiršti, kad kažkada šiame pasaulyje skraidė drakonai, kad Šiaurėje stūksanti ledo Siena gina Septynias karalystes nuo paslaptingųjų Kitų, o lordo Edardo Starko vaikai augina paskutiniuosius didvilkius. Garbė, šeima, meilė, kova dėl valdžios ir kerštas – svarbiausi Septynių karalysčių kilmingųjų gyvenimo varikliai.

Haruki Murakami – ką aš kalbu, kaip kalbu apie bėgimą

Sulaukęs 30-ies Haruki Murakami pardavė savo džiazo klubą Tokijo centre ir nusprendė tapti rašytoju. Dauguma pažįstamų tik kraipė galvas. Atsidėjęs rašymui Murakami susidūrė su rimta problema – kaip palaikyti gerą fizinę ir dvasinę formą? Sukūręs romaną „Avies medžioklė“ jis pradėjo rimtai bėgioti. Pamažu nubėgami atstumai vis ilgėjo – taip rašytojo gyvenime atsirado maratonas.

Kodėl vienas garsiausių pasaulio rašytojų Haruki Murakami (gim. 1949) bėgioja ir ką galvoja bėgiodamas? Kaip, jo nuomone, susijęs rašymas ir maratonas? Kiek valios pastangų ir užsispyrimo reikia maratonininkui ir iš kūrybos gyvenančiam autoriui?

Leidyklos „Kitos knygos“ stiprus išpardavimas. Didelės nuolaidos geroms knygoms:

Oranžinė princesė: Julijos Timošenko paslaptis

Dviejų Miunchene gyvenančių rusų žurnalistų parašytą knygą galima skaityti kaip trilerį, kuriame susipynė Rusijos ir Ukrainos, Vakarų ir Rytų interesai, naftos ir dujų verslas, politinės žmogžudystės, kalėjimas ir valdžia.

Ernesto Che Guevara – Partizanų karas

„Partizanų karas“ – veikalas apie partizaninio karo strategiją ir taktiką, taip pat praktinis partizano vadovėlis, kuriame galima rasti žinių kaip kasti prieštankinę tranšėją ar pasidaryti „Molotovo kokteilį“. Jis paremtas asmenine Che Guevaros patirtimi pergalingame kare prieš Batistos režimą Kuboje 1955-59 m. Čia aptariami ne tik kasdieniški kovotojo rūpesčiai, partizano psichologija ir motyvacija, bet ir laikysena bendraujant su gyventojais, aplinka, pabrėžiamas ideologinis kovos momentas, pasisakoma lyčių lygybės partizaniniame judėjime naudai.

 

 

Leidyklos „Baltos lankos“ gerų knygų išpardavimas. Neįtikėtinai geros kainos šioms ir daugybei kitų knygų:

Nijolė Marcinkevičienė – Metai už stalo. Kalendorinių švenčių ir sezoniniai valgiai

Nijolės Marcinkevičienės, ilgametės Lietuvos liaudies kultūros centro darbuotojos, parengta knyga „Metai už stalo“ supažindina skaitytoją su tradiciniais lietuvių valgiais, gaminamais per kalendorines šventes, taip pat primena švenčių papročius, susijusius su vaišėmis. Knyga „Metai už stalo“ nėra paprastas receptų rinkinys. Ja siekiama smalsią, pasaulio kultūromis, įvairių tautų valgių gaminimo paslaptimis besidominčią visuomenę sugrąžinti prie savų ilgaamžių lietuvių mitybos tradicijų.

Giedra Radvilavičiūtė – Šiąnakt aš miegosiu prie sienos

„Jos stiliuje magiškai susijungia jėga, monumentalumas, amazoniškas tekėjimas su ironija, sąmojum, netikėtais minties ir vaizdo posūkiais („kandies judesiais“). Jos idėjos ir sugestijos, nemaža dalimi susijusios su dabartinės senstelėjusios moters rūpesčiais bei fantazijomis, toli gražu neapsiriboja socialine ir psichologine sfera…“ Alfonas Andriuškevičius

Mažiesiems skaitytojams

Miriam Cordes – Saldžių sapnų

Pakšt į skruostą, o tada –

Jau miegučio valanda.

Eiliuota knygelė vaikams su linksmais piešinukais..

Miriam Cordes – Eime žaisti!

Šunelį Tucį aš turiu,Su juo kasdien mielai žaidžiu.

Eiliuota knygelė vaikams su linksmais piešinukais.

Vyrų reikalai

Raymond Fisman, Edward Miguel – Ekonomikos gangsteriai

Susipažinkite su ekonomikos gangsteriu. Jis – Niujorke dirbantis Jungtinių Tautų diplomatas, nepaisantis kelių eismo taisyklių, nes dėl diplomato neliečiamybės neprivalo mokėti baudų. Jis – muito mokesčių vengiantis kinų kontrabandininkas, šaldytas vištas stebuklingai paverčiantis šaldytais kalakutais. Jis – diktatorius, karo vadas, korumpuotas biurokratas, į savo kišenę susižeriantis besivystančioms šalims skirtus milijardus. Jis – apsukrus sukčius, vagystes ir žmogžudystes laikantis viena iš verslo strategijų. O netinkamai susiklosčius aplinkybėms ekonomikos gangsteriu galite tapti ir jūs. Kas lemia skirtingą pasaulio šalių raidą? Kodėl kai kurios besivystančios valstybės, pavyzdžiui, Pietų Korėja, Malaizija, Tailandas, o dabar ir Kinija, patyrė didžiulį ekonominį šuolį, o kitose vis dar veši nesuvaldoma korupcija, smurtas ir dešimtmečius nesikeičiantis skurdo lygis? Didžiulę žalą šiame procese daro vadinamieji ekonomikos gangsteriai – logiškais ekonomikos dėsniais besivadovaujantys, tačiau sąžinės ir įstatymų menkai varžomi asmenys. Jie pagrindiniai šios knygos veikėjai.

John Leppelman – Kraujas ant parašiuto diržų

Šiuose įspūdinguose atsiminimuose Vietnamo karas atsiskleidžia iš trejopos perspektyvos: mat per trejus savo karinės tarnybos Vietname metus autorius buvo oro desantininkas, katerio kulkosvaidininkas ir reindžeris.

Savo akimis įsitikinęs klaidinga ir nevaisinga amerikiečių taktika naršyti po džiungles dideliais daliniais nuolat netenkant kovos draugų, autorius, norėdamas išvengti kone tikros pražūties, pereina tarnauti į upių katerių pajėgas. Dalyvauja mūšyje dėl Hujės 1968 m., vykdo daug pavojingų užduočių Vietnamo upėse. Dėl nesutarimų su vyresnybe galop atsiduria tarp reindžerių, taikančių prieš šiaurės vietnamiečius ir vietkongininkus partizaninę taktiką: šešių vyrų komandos kelioms dienoms reguliariai nuleidžiamos į priešo užnugarį medžioti priešų džiunglėse. Paaiškėja, kad nedidelės komandos gali nuveikti daug daugiau nei po džiungles triukšmingai dramblojančių kareivių kuopa.

Darjos Doncovos ironiškųjų detektyvų išpardavimas

Darja Doncova – Haute couture figos lapelis

Ir ši bjauri sumaištis yra vasaros poilsis! Šį kartą Jevlampija Romanova tiria tikriausią „šeimyninę“ žmogžudystę… Tad dabar atidžiai klausykite. Vos tik su vaikais ir gyvūnais ji atsikraustė į Aliabjevo vasarnamį, šis… sugriuvo lyg koks kortų namelis. Paaiškėjo, kad dėl to kaltas jos naujasis kaimynas Glebas Lukičius. Jis pasistatė savo namą per daug arti Lempos vasarnamio, ir jo pamatai neišlaikė… Lempa su vaikais persikraustė gyventi į svetingojo kaimyno namą. Kirka ir Liza susidraugavo su jauniausiąja šeimininko dukterimi ir jo jauna žmona. Dėl jų, mėgstančių krėsti pokštus ir apgaudinėti žmones, kentėjo kiti šio namo gyventojai. Ir štai netikėčiausias „pokštas“ – naktį kažkas nušovė Glebą Lukičių. Siaubas! Lempa gyvena viename name su žudiku!

Darja Doncova – Pietūs pas žmogėdrą

Negana to, kad Jevlampiją persekioja vaiduoklis – kengūra balkone – ir darbe ją ištiko bėda. Vykdydama slaptų paslaugų biuro „Alibi“ šefo užduotį, Jevlampija vaidino tarnaitę ir, gyvendama klientės šeimoje, kaipmat užklupo jos vyrą su meiluže. Didžiuodamasi, kad greitai ir sėkmingai įvykdė užduotį, Jevlampija padėjo nuotraukas ant šefo stalo. Tačiau klientė Ania pasiūlė Jevlampijai pasilikti. Per šeimininko gimtadienį išgėrusi likerio mirė jų viešnia, kurią Jevlampija atpažino kaip šeimininkės vyro meilužę. Ir staiga nemalonumai pasipylė kaip iš gausybės rago – nunuodijo Jevlampijos šefą, suėmė Anią, o Jevlampija neteko darbo… Tačiau Jevlampija niekada nenusimena, todėl Anios dukros paprašyta drąsiai padeda tirti bylą…

Moterims apie moteris

Lauren Weisberger – Paskutinė naktis

„Ir velnias dėvi Pradą“ sugrįžta!

Garsios knygos autorė Lauren Weisberger parašė dar vieną neįtikėtinai smagų romaną!

Brukė ir Džulianas – laiminga Niujorke gyvenanti pora. Ji – šeimos maitintoja ir atsidavusi karjeristė, jis – pripažinimo siekiantis muzikantas. Kai Džulianą pastebi Sony muzikos agentūra, jų gyvenimai negrįžtamai pasikeičia. Prabangūs restoranai, vakarėliai, išskirtinės vietos, žymūs veidai… ir negailestingi paparacų išpuoliai.

Kai pirmajame puslapyje išspausdinama skandalinga nuotrauka, Brukei pasaulis išslysta iš po kojų. Kas įvyko tą lemtingą naktį Chateau Marmont viešbutyje?

Gayle Tzemach Lemmon – Siuvėja iš Chair Chanos

Talibanui užėmus valdžią Afganistane, Kamilos Sidiki gyvenimas visiškai pasikeitė. Merginos tėvas ir vyresnysis brolis, neturėdami kito pasirinkimo, pabėgo iš šalies, o jai teko išlaikyti ne tik save, bet ir keturias savo seseris, broliuką bei motiną. Uždraudus moterims mokytis ir įsidarbinti, Kamila buvo priversta užsidaryti tarp savo namų sienų, tačiau neprarado ryžto ir, apsiginklavusi adatomis bei siūlais, įsuko sėkmingą pogrindinį verslą, kuris ir išgelbėjo šeimą nuo pražūties.

Knygoje pasakojama apie nepaprastai veiklią moterį, kuri, net ir valdant talibams, sugebėjo apie save sutelkti ištisą bendruomenę.

 

Panašūs įrašai:

Leave a Reply