Naujienlaiškis 2012 m. liepa

 

Geidžiamiausios naujienos:

Birutė Valionytė – Didžioji Lietuva (trečiasis tomas)

Unikalus 680 puslapių fotografijų albumas. Knygoje taip pat publikuojami Lietuvos žemėlapiai pradedant XIII amžiumi, žemėlapiai dabartinės Ukrainos teritorijų, kuriose yra objektai, nuorodos, kaip juos surasti keliaujantiems. Pirmąsyk nufotografuota, aprašyta 170 paveldo objektų (lietuvių, anglų kalbomis, vietovardžiai ir ukrainiečių kalba). Tai Didžiosios Lietuvos paveldas Ukrainoje – Haličo, Kijevo, Siverų žemėse, Podolėje, Voluinėje, Užkarpatėje, Kryme. Įspūdingose fotografijose – Lietuvos valdovų pastatytos pilys, dvarai, miestai, išlikę piliakalniai, kulto pastatai ir kt. paveldas. Tai trečioji knyga, kurioje suregistruotas, nufotografuotas, aprašytas, pakomentuotas Didžiosios Lietuvos paveldas.

7 ingredientai

Kad namuose ruošiamas maistas būtų skanus, įvairus ir spalvingas, užtenka vos keleto ingredientų ir… didelės fantazijos. Tą įrodyti pasiryžo trys „Virtuvės mitų griovėjais“ pasivadinę vaikinai, jau ne pirmus metus lietuvius raginantys į maisto gamybą žvelgti kiek neįprastu kampu. Šioje knygoje, griaudami savo, kaip virtuvės chuliganų, įvaizdį, jie siūlo paprastus ir lengvus patiekalus, kuriems paruošti reikia ne daugiau kaip 7 ingredientų ir visai nedaug laiko.

Knygoje sutilpo gerokai daugiau nei šimtas receptų ir dar beveik tris kartus daugiau jų variacijų.

Leidyklos „Kitos knygos“ stiprus išpardavimas. Didelės nuolaidos geroms knygoms:

Jim Carroll – Krepšininko dienoraščiai

Klasika tapęs autobiografinis kūrinys, pasakojantis apie jauno, purvinose septintojo dešimtmečio Niujorko gatvėse bręstančio pasiutvaikio gyvenimą.

1995 m. „Krepšininko dienoraščius“ ekranizavo režisierius Scottas Kalvertas, pagrindinį vaidmenį filme atlieka Leonardas DiCaprio, muziką parašė grupės „Red Hot Chili Peppers“ bosistas Michaelas Peteris Balzary.

Mindaugas Milinis – Afganistano kariai

Kampanija, kurią Maskva iš pradžių vertino kaip trumpą SSRS kariuomenės įsiveržimą savo šalininkams šioje šalyje paremti, nusinešė per 13 tūkstančių sovietų karių ir šimtus tūkstančių afganistaniečių gyvybių. Sovietų pusėje šiame kare kovojo per 5 tūkstančius jaunų vyrų iš Lietuvos.

 

 

Leidyklos „Baltos lankos“ gerų knygų išpardavimas. Neįtikėtinai geros kainos šioms ir daugybei kitų knygų:

Italo Calvino – Jeigu keleivis žiemos naktį

Kaip gerai rašyčiau, jei manęs nebūtų! Jei tarp balto lapo ir kunkuliuojančių žodžių bei istorijų, kurios susikuria ir išnyklsta niekieno neužrašytos, nebūtų tos nepatogios pertvaros – mano asmens! Tas stilius, skonis, sava filosofija, subjetyvumas, kultūrinis išprusimas, įgyta patirtis, psichologija, talentas, amato gudrybės – visi šie elementai, padarantys mano kūrybą atpažįstamą, man rodosi tarytum narvas, ribojantis mano galimybes. Jeigu būčiau tik ranka, nukirsta ranka, kuri suspaudžia plunksną ir rašo…

Jean-Christophe Grange – Miserere

Armėnų bažnyčioje pietrytiniame Paryžiuje neįprastomis aplinkybėmis nužudomas choro vadovas. Netrukus nutinka ištisa virtinė makabriškų įvykių: dingsta keli vaikai choristai, pasipila kraupios žmogžudystės, po kurių atsiranda paslaptingi užrašai iš psalmės „Miserere“ ir mįslingos žymės prie aukų… Tyrimą atlieka du policininkai – armėnas ir rusas. Senas, į atsargą išėjęs išminčius Kasdanas ir gudreiva, gražus tarsi „roko žvaigždė“ Volokinas – du nuovokūs, darbui ir kilniems tikslams atsidavę žmonės, kamuojami painios praeities.

Mažiesiems skaitytojams

Julia Donaldson – Ilgaausės pogulis

Pačioje Gilių girios gilumoje Ilgaausė niekaip neranda vietos numigti. Atsiversk knygelę ir sužinok, kas ją vis pažadina.

Julia Donaldson – Kiaulytė žaidžia slėpynių

Pačioje Gilių girios gilumoje Kiaulytė ir Vištytė žaidžia slėpynių. Atsiversk knygelę ir padėk Kiaulytei išsiaiškinti, kur slepiasi Vištytė!

Naujos pažintys ir seni pažįstami

Peter Hoeg – Dramblių prižiūrėtojų vaikai

Naujausiame visai šeimai skirtame romane P. Høegas kalba apie tai, kas jam ir daugumai mūsų yra išties svarbu. Svarbu žinoti, dėl ko mes gyvename, svarbu rasti laimę ir tikėjimą. Kiekvienas iš mūsų savyje nešiojasi vidinį dramblį: ilgesį kažko, kas yra daug didesnis už mus pačius. Tokį ilgesį nešiojasi ir Finų šeima: tėvas pastorius, motina bažnyčios vargonininkė, trys vaikai, – iš pirmo žvilgsnio visiškai normalūs žmonės. Tačiau taip tik atrodo. Vieną gražią dieną abu tėvai paslaptingai dingsta. Žinodami, kad jie jau buvo įsivėlę į nemalonumus su policija dėl abejotinos kilmės stebuklų, vaikai leidžiasi jų pėdomis, norėdami sužinoti, ką gi sumanė gimdytojai, ir apsaugoti juos nuo dar didesnių problemų. Keturiolikmetis Pėteris ir nepaprastai protinga jo sesuo Tiltė pradeda kvapą gniaužiančią paieškų kampaniją – ir tarp netikrų pranašų, ezoterikų, policininkų bei šventųjų aptinka duris, vedančias į laimę.

Ota Pavel – Puikiųjų stirninų mirtis. Kaip aš sutikau žuvis

„Puikiųjų stirninų mirtis“ ir „Kaip aš sutikau žuvis“ – rinkinio pasakojimai, paremti rašytojo asmenine patirtimi. Tai vienos originaliausių kada nors parašytų knygų, kurių veikėjai humoro ir tragizmo samplaika nenusileidžia šauniajam kareiviui Šveikui. Ota Pavelas pasakoja apie savo tėvą, prekiautoją dulkių siurbliais, mokantį parduoti juos netgi ten, kur nėra elektros; apie mamos aistrą Italijai, kurioje ji niekuomet nebuvo; apie girtą karpį ir tėvo meilę poniai Irmai. Žuvys yra pagrindinė rašytojo tėvo aistra: jis sugeba nusipirkti karpių tvenkinį, su jame gyvenančiu… vienu vieninteliu nusenusiu karpiu. Tačiau tėvas niekuomet nepasiduoda – net vokiečiams užėmus Čekiją, jis prieš pat deportaciją jiems įžūliai nušluosto nosį. Ir grįžta iš koncentracijos stovyklos kaip nugalėtojas. Humoras trykšta iš kiekvienos eilutės – tačiau jis sumišęs su grėsme ir karo nuojauta, persmelkiančia rašytojo vaikystės pasaulį prieškarinėje Čekijoje.

Ak, tos moterys…

Robert Godrick – Patikima žmona

Skaitydami šį romaną prisiminsite, kodėl taip mėgstate romanus.

1907-ieji, gūdi Viskonsino provincija ir tvilkantis šaltis. Ralfas Trutas nervingai mindžikuoja stoties perone laukdamas moters. Ketrinos Lend traukinys iš Čikagos vėluoja. Ji „paprasta ir dora moteris“ atsakiusi į vietos turtuolio skelbimą. Jis į antrą amžiaus pusę perkopęs vyras trokštantis paprasčiausios meilės ir šilumos.

Tačiau Ketrina Lend godi moteris su itin spalvinga praeitimi. Ji įgaus šio vyro pasitikėjimą, pamažu jį nuodys ir liks turtinga Viskonsino našle. Ralfas taip pat turi savų paslapčių ir ketinimų. Kiekvienas turi savo planą, bet nė vienas nesitikėjo, kad įvykiai susiklostys šitaip…

Diana Diukrė – Diktatorių moterys

Jos – tai Inesa, Klara, Nadia, Magda, Felismina, Dzian Čing, Helena, Jekaterina, Eva ir galybė kitų… Jie – tai Leninas, Musolinis, Stalinas, Hitleris, Salazaras, Mao, Čaušesku, Bokasa. Kovodami dėl valdžios, diktatoriai labai greitai suprato, kad nieko nepasieks, jeigu jiems nepavyks patraukti į savo pusę moterų. Naktinės plaštakės ar turtingos intelektualės, trumpalaikė užgaida ar aistringa meilė – be moterų neįsivaizduojame diktatorių gyvenimo. Šias moteris sieja tai, kad jos, nors ir likdamos vyrų šešėlyje, vienaip ar kitaip dalyvaudavo priimant daugybę svarbių sprendimų, o kartais netgi tapdavo tikrosiomis valdovėmis. Jų vyrai buvo žiaurūs ir neištikimi, smurtautojai ir tironai, tačiau moterys juos regėjo tokius, kokius norėjo regėti. Ir mylėjo. Apgaudinėjamos su daugybe varžovių, paaukotos viską ryjančiai politikos aistrai, sekamos, kritikuojamos, uždarytos, jos priešinosi. Nes šie vyrai jas užkerėjo. Nes jiems jų reikėjo…

Sveikata ir kitos gudrybės

Gene Stone – Sveiko gyvenimo paslaptys iš viso pasaulio

Šioje knygoje autorius dalijasi informacija, kurią pats kruopščiai atrinko pabendravęs su 25 žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių. Kiekvienas jų atskleidžia vis kitą iš pirmo žvilgsnio nedidelę, bet itin reikšmingą sveikatos paslaptį.

Įsidėmėkite svarbius faktus apie mitybą: kodėl reikėtų valgyti česnakų, vartoti vitamino C ir probiotikų, praktikuoti vegetarišką mitybą.

Patirkite mankštos teikiamą naudą ir tempimo pratimų galią.

Sužinokite, kuriuos dalykus lemia gamta ir genetika, kodėl sveikiausi yra Mėlynosios zonos gyventojai.

Pasirūpinkite gera emocine būsena ir dvasine pusiausvyra.

Madeleine Deny – Miegas: kasdieniai patarimai ir gudrybės

Kaip išmokyti vaiką užmigti vieną?Kaip sumažinti jo baimę prieš nakties miegą? Kaip elgtis, kai kamuoja košmarai? Kaip pripratinti pamėgti pogulį? Šioje knygelėje tėvai ras daugybę išradingų patarimų ir pasiūlymų, kaip įveikti sunkumus, susijusius su vaikų miegu. Analizuojama ne viena kebli situacija, į kurią patenka tėvai, susidūrę su įvairaus amžiaus vaikų miego įpročiais, mokoma tų keblumų nesureikšminti ir tinkamai į juos reaguoti. Iškilus įvairių sunkumų, sprendimus padės rasti skyrelyje „Patikrintos taisyklės“ pateikiamos gudrybės bei išsamūs ekspertų atsakymai į visus jums rūpimus klausimus, kurie pateikiami maloniai ir su plačia šypsena – tai geriausi darnaus šeimos gyvenimo palydovai!

 

Kai pasibeldžia Dievas

Laurent Gounelle – Dievas visada keliauja incognito

Knygoje pasakojama istorija panardina į svaigią Paryžiaus vasaros atmosferą ir kviečia susimąstyti: kas gali paskatinti mus įveikti savo baimes, susikaustymą bei įpročius ir, kai gyvenimas nebeteikia džiaugsmo, priversti išsukti iš įprasto kelio?

Įsivaizduokite – nepažįstamas žmogus išgelbsti jums gyvybę mainais už pasižadėjimą daryti viską, ko tik jis pareikalaus… jūsų paties labui. Priremtas prie sienos sutinkate ir atsiduriate keistoje padėtyje: regis, viskas ima slysti iš rankų… Jūsų gyvenimas – nebe jūsų valioje, tačiau daugeliu atžvilgių gerokai įdomesnis nei anksčiau! Vis dėlto pamažu apninka abejonės: ko iš tikrųjų siekia tas žmogus, kuris kišasi į jūsų gyvenimą? Kas jis toks? Ir kas tie paslaptingi jo aplinkos žmonės?

Jodi Picoult – Neprarask vilties

Netikite esant Dievą, o dukra jums pareiškia bendraujanti su dangiškąja Globėja. Ką pamanote?

Religija – slidi tema. Kai ieškojau jai medžiagos, vienas rabinas manęs vos neišmetė iš savo kabineto. Klausimai, kuriuos keliu knygoje, išties verčia karštai ginčytis ir permąstyti savo nuostatas ir įsitikinimus.

„Neprarask vilties“ parašiau norėdama išsiaiškinti, kas nutinka, kai tikėjimas pasibeldžia į namus žmogaus, niekada neieškojusio Dievo. Marija Vait po skaudžių skyrybų ne iškart pastebi, kad jos mažoji dukrelė Viltis susigalvojo nematomą žaidimų draugą… neva Dievą… kuris dar ir moteris. Žiniai apie mergaitės draugą pasklidus, šeimą užgriūva kelių Bažnyčių ir žiniasklaidos atstovai, o su jais ir garsusis Ijenas Flečeris – pirmasis pasaulyje televizijos ateistas. Flečeriui labai knieti įrodyti, kad Viltis Vait – apsišaukėlė, nors prieš savo valią jis ima užjausti sutrikusią mergaitės motiną.

 

Panašūs įrašai:

Leave a Reply