Nauja Putino biografija: „Žmogus be veido: Neįtikėtinas Vladimiro Putino iškilimas“

Nauja Putino biografija

Na, o Rusijos prezidento Vladimiro Putino nė klonuoti nereikia. Jis vėl valdo ir valdys dar šešerius metus. Taip jau sutapo (o gal tyčia?), kad prieš pat prezidento rinkimus Rusijoje, Vakaruose buvo išleista žinomos JAV ir Rusijos žurnalistės Mašos Gesen knyga „Žmogus be veido: Neįtikėtinas Vladimiro Putino iškilimas“ (The Man Without a Face: The Unlikely Rise of Vladimir Putin). Tai atvira ir drąsi Putino biografija, pasakojanti, kaip paprastas KGB operatyvininkas tapo vienos didžiausių ir nestabiliausių pasaulio valstybių vadovu.

M. Gesen dėsto tai, ką mes visi jau seniai manomės žiną: ji vardija ilgą iki šiol oficialiai neįrodytų Putino nusikaltimų sąrašą – daugiaaukščių sprogdinimus, užsakomąsias žmogžudystes, susidorojimus su verslininkais, spauda ir taip toliau.

Ji taip pat pateikia duomenų (tiesa, gana šykščių) apie Rusijos prezidento vaikystę: muštynes kieme, agresyvumą ir norą tarnauti KGB. Normalūs to meto Rusijos vaikai, rašo Maša Gesen, norėjo tapti Jurijais Gagarinais. O štai Vladimiras Vladimirovičius – žmogumi, šnipinėjančiu tokius, kaip Gagarinas.

Tačiau niūriausia knygos gaida – psichologinis Putino portretas. Įsivaizduokite berniuką, slapčia svajojusį valdyti pasaulį ir staiga tapusį didžiulių Rusijos plotų vienvaldžiu šeimininku.

Knyga parašyta aistringai, kiek padrikai, nes sunku nešališkai rašyti apie žmogų, kuriuo bjauriesi ir nekenti, tačiau M. Gesen pavyko iškapstyti iki šiol nepublikuotų dalykų ir prakalbinti iki šiol tylėjusius žmones.

Lietuviams, regis, primiršusiems, kieno pašonėje gyvenam, šią knygą taip pat būtų sveika perskaityti savo gimtąja kalba. Ir kuo greičiau.

Marius Burokas (bernardinai.lt)

Knygos Facebook puslapis

 

Panašūs įrašai:

2 Responses

Leave a Reply