Kas drumsčia ramų miegą?

photo: Smath.

 

Kelios naujienos iš skaityklių pasaulio. Amazon neseniai pristatė naują skaityklę ir keletą kitų kūrinių. Pakalbėsiu apie vieną iš jų – skaityklę Kindle Paperwhite. Taip, dabar skaitymo lovoje mėgėjai gali būti ramūs: naujoji skaityklė tinkama skaityti tamsoje ir po antklode. Kindle Paperwhite ekranas apšviečiamas iš vidaus. Ryškesnis tapo ir raidžių ir popieriaus kontrastas skaityklėje. Be to, į skaityklę įmontuota programėlė jums praneša, kiek galite užtrukti skaitydami vieną ar kitą knygą. Kainuoja ji 120 JAV dolerių su Wi-Fi ir 180 dolerių su 3G interneto ryšiu.

Tiesa, mėgėjų skaityti knygas panašiuose skaityklėse ar planšetiniuose kompiuteriuose laukia miego sutrikimai. Rensselaerio politechnikos instituto mokslininkai nustatė, kad pora su tokia skaitykle rankose praleistų valandų slopina hormono melatonino, lėtinančio medžiagų apykaitą, gamybą smegenyse net 22 procentais. Tad nenustebkite, jog padėję skaityklę ar kompiuterį į šalį dar ilgai negalėsite užmigti.

Žinoma, toks pat efektas bus, jei prie miegą sėdėsite prie kompiuterio, ilgai spoksosite į mobiliojo telefono ekraną ar prašmatnų televizorių. Ramaus miego nebus. Tai gal geriau atsiversti seną gerą popierinę knygą ir užsižiebti prie lovos seną gerą lempą…

 

Marius Burokas (bernardinai.lt)

Panašūs įrašai:

Leave a Reply